Veteran NM HS40 - 2015

Klasse

Navn

Klubb

Lengder

(1omg/2 omg)

Poengsum

31-35

Kurt Kristiansen

Trøgstad skiklubb

39/40,5

207,4

36-40

Knut Bjørnar Strøm

Aurskogfinnstadbru SK

45/45,5*

247,1

Sverre Støen

Vallset IL

38,5/41

206,9

41-45

Sveinung Sørli

Øverbygdhopp

38,5/39

180,5

51-55

Arnstein Vatle

Trøgstad hoppteam

37/38,5

166,6

Dan Kjetil Nordheim

Kongsberghopp

33/35**

147,6

56-60

Tom Kaardal

Horten

36/39

188,5

Ivar Skårset

Søre Ål IL

37/38

188,5

Odd Thomassen

Øverbygdhopp

36/36

180,4

Arne J Jørgensen

Horten

35/33

160,1

60-65

Trond Rune Åsvatne

Østre Aker skiklubb

37/38,5

191,6

Jan Skevik

Skogn IL

36/34

170,5

66-70

Rolf Markussen

Harstad Skiklubb

38/37**

168,5

Jan Willy Oskal

Trysilgutten

28,5/31

133,4

Ole Eldar Kjølen

Røykenhopp

32/31**

125,1

71-75

Knut Wester

Østre Aker skiklubb

29/29

127,1

*Ny bakkerekord

**fall

Veteran NM K65 - 2015

Klasse

Navn

Klubb

Lengder

(1omg/2 omg)

Poengsum

31-35

Kurt Kristiansen

Trøgstad skiklubb

54/60

171,1

Knut Christian Michelsen

Tromsø skiklub

48,5/49

122

36-40

Knut Bjørnar Strøm

Aurskogfinnstadbru SK

67/69,5

228,6

Sverre Støen

Vallset IL

49/51,5

127,7

51-55

Geir Selquist

Tromsø skiklubb

51/51,5

143

Arnstein Vatle

Trøgstad hoppteam

48,5/48,5

123,3

Dan Kjetil Nordheim

Kongsberghopp

38,5/37,5

59,2

56-60

Tom Kaardal

Horten

52,5/54

149,1

Stein Arne Hoel

Østre Aker skiklubb

53/53

148,4

Ivar Skårset

Søre Ål IL

48/46

112,1

Arne J Jørgensen

Horten

45/45

107

Odd Thomassen

Øverbygdhopp

43/39,5

87

60-65

Trond Rune Åsvatne

Østre Aker skiklubb

53/50,5

143,9

66-70

Ole Eldar Kjølen

Røykenhopp

37/37

68,1

Jan Willy Oskal

Trysilgutten

35/37,5

62

 

NM HOPP OG KOMBINERT FOR VETERANER 11. APRIL 2015

 

Resultater kombinert:

 Klasse 31 – 35: 7,5 km.

1: Knut Christian Michelsen, Tromsø skiklub      Tid.     25,02

 
Klasse 51 – 55: 4,5 km.

1: Dan Kjetil Nordheim, Kongsberg skiklub         Tid:     19,15

 
Klasse 56 – 60: 4,5 km

1: Odd Thomassen, Øverbygdhopp                       Tid:     13,35

2: Ivar Skårset, Søre Ål Il                            Tid:     14,10

3: Tom Kaardal, Horten                                          Tid:     15,57

 
Klasse 61 – 65: 4,5 km

1: Jan Skjevik, Skogn                                               Tid:     13,45

 
Klasse 66 – 70: 3 km

1: Jan Willy Oskal, Trysilgutten                              Tid:     10,50

2: Ole Eldar Kjølen, Røykenhopp               Tid:     12,19

 

Klasse 71 – 75: 1,5 km

1: Knut Wester, Østre Aker skiklub                       Tid:       6,46 

 

Ivar Solberg, rennleder.